Вхід

Адвокат, який надає допомогу pro bono в Україні

Зустріч з колегами та обмін досвідом з надання якісних адвокатських pro bono послуг в Україні.

Титикало Роман Сергійович, кандидат юридичних наук, адвокат, директор ПП «Адвокатське бюро «Титикало та партнери», науковий консультант з питань цивільного та адміністративного права Адвокатської компанії «Правочин», співзасновник і голова правозахисної громадської організації «Спілка захисту прав підприємців» був учасником програми «Система безкоштовної правової допомоги населенню» проекту міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку, що проходила у Чеській республіці (2014).

«Дуже приємно, що отриманні знання можна реалізувати на практиці у своїй державі та поділитись ними із усіма зацікавленими правозахисниками».

Саме ця програма стала для Романа Сергійовича рушійним чинником у запровадженні та подальшому вдосконаленні в Україні адвокатської допомоги pro bono. Роман Сергійович мав можливість дослідили чеську модель діяльності адвокатів pro bono, зокрема, ознайомились із діяльністю громадської організації, що є координаційним центром із залучення адвокатів до надання безоплатної правової допомоги.

Отриманий досвід, активна громадська позиція та небайдужість до військово-політичної ситуації у державі сприяли Роману Сергійовичу у започаткуванні подібної системи діяльності адвокатів pro bono. У вересні 2014 року засновано Координаційний центр допомоги учасникам АТО та започаткувано проект «Правова допомога учасникам АТО» Благодійного фонду «КОЛА» та Асоціації правників України.

Підсумки роботи Координаційного центру вражаючі: за перший місяць роботи отримано 1474 звернення, за результатами розгляду яких у 85% звернень телефонна юридична консультація сприяла вирішенню проблем, а 15% звернень – більш складних справ – передавались адвокатам для їх подальшого супроводу. До участі у проекті було залучено понад 250 адвокатів з усієї України.

Координаційний центр та адвокати-учасники проекту найчастіше вирішували питання, пов’язані із отриманням статусу учасника бойових дій та належних за законом пільг.

Наразі у співпраці з Київською облдержадміністрацією створено 12 юридичних приймалень у Київській області. А для юристів, які працюють зі зверненнями, щотижнево проводяться лекції та практичні семінари з питань захисту прав та законних інтересів учасників АТО та членів їх сімей.

Більше того, Роман Сергійович надає адвокатські послуги pro bono не лише учасникам АТО та членам їх сімей, а й дбає про права мешканців свого району.

Однією з найбільш гучних та значущих справ є захист інтересів громади Святошинського району проти забудови на вулиці Львівській, 15 у Святошинському районі міста Києва. Оскільки забудовниками планується знищити багаторічні зелені насадження у рекреаційній зоні та побудувати багатоповерхові будинки.

«Я докладу усіх зусиль або в майбутньому ще більше розвивати систему безкоштовної правової допомоги населенню»,- запевняє Роман Сергійович.