Про проект
Проект міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» здійснюється з метою передачі нових знань і навичок для покращення політичного, суспільного та економічного стану України, формування мереж професіоналів для поширення та застосування міжнародного досвіду в Україні.Учасники, відібрані на конкурсних засадах, ознайомляться із досвідом американських та європейських організацій, візьмуть участь у семінарах, професійних тренінгових програмах, дискусіях та культурних заходах.Проект «Навчальні програми професійного зростання» призначений для ознайомлення учасників з устроєм американського та європейських суспільств, налагодження професійних та культурних зв’язків між українськими, американськими та європейськими громадами, розвитку приватно-державних партнерств та вивчення американського і європейського досвіду.

Донором проекту є Уряд Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він здійснюється відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво від 7 травня 1992 р.

Виконавцями проекту є американська неурядова організація World Learning, Inc. і українська – МБО «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні». Бенефіціар проекту – Національне агентство України з питань державної служби. Проект триватиме
до квітня 2018 року.
Програма дає можливість започаткувати міжнародне партнерство установ, налагодити зв’язки між громадами країн та розвивати фахові контакти.
Чим цікавий та привабливий проект

Навчальні поїздки у рамках проекту «Навчальні програми професійного зростання» тривають від одного до трьох тижнів. Впродовж цього часу учасники знайомляться зі щоденною роботою зарубіжних фахівців, обмінюються професійним досвідом. Програма дає можливість започаткувати міжнародне партнерство установ, налагодити зв’язки між громадами країн та розвивати фахові контакти. Важливим компонентом програми є культурна складова, яка знайомить учасників із суспільним та культурним життям країни, де проходить стажування.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» не має вузької тематичної спрямованості. Щороку визначаються пріоритетні теми для поїздок на поточний рік, а також регіони України, де проходитиме відкритий конкурсний відбір учасників на ту чи іншу програму.

Для кожної поїздки формується група з 10 фахівців певної галузі, наприклад, право, журналістика, охорона здоров’я, захист довкілля, адміністрування закладів освіти тощо. Приймаючі організації у США чи відповідній країні Європи розробляють навчальну програму, базуючись на досвіді українських учасників, їхніх потребах та зацікавленнях.

Під час навчальних програм українські фахівці беруть участь у семінарах, лекціях, круглих столах, зустрічаються з колегами та відвідують американські та європейські організації й установи.

Протягом всієї програми групу супроводжують перекладачі. Відтак знання англійської мови від учасників не вимагається.

Впродовж поїздки учасники американських програм проживають у приймаючих американських родинах, а учасники європейських програм – у готелях, у кімнатах по двоє.

​Організації – виконавці проекту
​World Learning, Inc.

World Learning є некомерційною організацією, створеною для підтримки лідерства в більше, ніж 60 країнах. Місія організації полягає в розширенні можливостей людей і зміцненні інституцій за допомогою освіти, розвитку та програм обміну.

Заснована у 1932 році під назвою «Експеримент проживання за кордоном» (ця програма і досі залишається частиною програм обміну організації), World Learning надає професійні навчальні програми, програми лідерства для молоді, програми для отримання наукових ступенів в різних галузях, а також семестрові навчальні програми для студентів вищих навчальних закладів.

World Learning працює в країнах, що розвиваються, і в країнах з перехідною економікою у всьому світі; програма співпрацює з освітянами, уразливими та маргінальними групами населення, лідерами громад, урядовцями з метою розвитку можливостей для втілення змін на місцях.

World Learning розпочала діяльність в Україні з 2006 р. із здійснення проекту «Громадські зв’язки» Агентства США з міжнародного розвитку. Проект«Навчальні програми професійного зростання», що реалізується в Україні зараз, є продовженням попередньої роботи.

Детальніше: www.worldlearning.org

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME)

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (Consortium for Enhancement of Ukrainian Management Education – CEUME) – зареєстрована в Україні благодійна організація, що надає інформаційну методичну підтримку вищим навчальним закладам і їх викладачам у вдосконаленні викладання дисциплін управлінського циклу. Працюючи з провідними американськими і польськими університетами у царині адаптації і поширення західних знань і досвіду серед українських вищих навчальних закладів, CEUME набув багатого досвіду співпраці як з українськими, так і з закордонними організаціями та проектами міжнародної технічної допомоги. Консорціум забезпечував проведення навчальних семінарів, літніх інститутів, проведення зарубіжних стажувань викладачів і адміністраторів, видання методичної літератури, проведення 8 всеукраїнських конкурсів кейсів, організацію конференцій, проведення досліджень у рамках проекту «Бізнес менеджмент освіта в Україні», що виконувався Університетом Міннесоти (США) у 2002-2005 рр.

У співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією, CEUME провів всеукраїнський конкурс ситуаційних вправ, видав книгу українських кейсів з корпоративного управління та організував національну конференцію для викладачів. У партнерстві з Центром націй з перехідною економікою Університету Міннесоти брав участь у створенні в Україні професійних асоціацій економістів і політологів. Видавнича діяльність Консорціуму (створення навчальних посібників і підручників нового покоління з методичною підтримкою викладача) відзначена нагородами організаторів міжнародних виставок «Сучасна освіта в Україні» – Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України.

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні розробляє підручники з управлінських дисциплін для вищої школи, за основу яких беруться кращі світові зразки, наповнюючи їх українським змістом, а також дбає про їх широке використання в українських вищих навчальних закладах. Таким чином уможливлюється набуття українськими студентами таких самих знань і навичок, які набувають американські чи канадські студенти, навчаючись за оригінальними виданнями підручників.

CEUME проводить різноманітні науково-практичні конференції, семінари, конкурси. Консорціум здійснює також адміністративний супровід в Україні освітніх програм бізнес-компаній і програм міжнародної технічної допомоги. Зокрема, він адміністрував програму Intel© «Навчання для майбутнього» корпорації Intel (2008-2009), співпрацює з американською неприбутковою організацією PH International у адмініструванні освітньої програми компанії Microsoft «Відкритий світ інформаційних технологій» (з 2009 р.), IDEA, а також здійснює освітні проекти у партнерстві з Українською асоціацією прямого продажу, ЗАТ «Філіп Морріс Україна». CEUME адміністратував 10 проектів, які виконувалися в Україні Канадським бюро міжнародної освіти за рахунок коштів Канадського агентства з міжнародного розвитку (2010-2013).

З 2013 р. є українським партнером американської неприбуткової організації World Learning, Inc і забезпечує виконання в Україні завдань проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program).
ptp.ceume.org.ua

Реєстраційні документи проекту

Реєстраційна картка проекту

Договір про спільну участь у виконанні проекту між Агенцією США з міжнародного розвитку та World Lеarning, Inc та МБО “Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні”

Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Національним агентством України з питань державної служби та Міжнародною благодійною організацією “Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні”