Навчальні програми професійного зростання підтримують міжнародні партнерства – Чеська Республіка – Україна.

Наталія Володимирівна Слободян – експертка ринку нафти і газу вперше познайомилась з діяльністю проекту USAID під час стажування в Чеській і Словацькій республіках в рамках програми «Енергоефективність: реструктуризація газотранспортної системи та підвищення компетенцій українських фахівців». Однією з цілей програми є отримання нових знань і навичок українськими спеціалістами для подальшого реформування та модернізації енергетичного комплексу держави. На додачу участь у програмі дозволила учасникам сформувати власну мережу контактів для професійного розвитку та розширити горизонти аналітичних досліджень.

Круглий стіл Чи є майбутнє у газщовидобувній галузі

Круглий стіл – Чи є майбутнє у газовидобувній галузі

У квітні 2015 року Наталією Володимирівною була організована та проведена конференція на тему «Чи є майбутнє у газовидобувної галузі України?» за участі менеджерів чеської газовидобувної компанії MND a.s., народного депутата України Ольги Белькової, представників фіскальної служби, Нафтогазу, Укргазвидобування, а також топ-менеджменту національних газовидобувних компаній. Гостра дискусія дозволила виділити проблемні питання та окреслити шляхи їх вирішення. Основні пропозиції та ідеї щодо подальшого реформування і розвитку національного газового комплексу були представлені низкою публікацій в медіа.

А вже у грудні 2015 року пані Наталія Слободян та пані Міхаела Караскова, президент компанії KNO Ceskо (приймаюча компанія учасників програми USAID) отримали фінансову підтримку від Вишеградського фонду для реалізації спільного проекту. Назва проекту «Єдиний газовий ринок та енергетична безпека Вишеградських країн: моделі, виклики та перспективи». В рамках проекту планується провести детальне дослідження кооперації Вишеградських країн на газовому ринку, а також окремо сфокусуватись на можливості участі України в проектах регіональної кооперації.

Участь у програмі «Енергоефективність: реструктуризація газотранспортної системи» за підтримки USAID це унікальна можливість подивитись так би мовити «зсередини» на реформування газового сектору наших сусідів, – говорить експертка. Для мене участь у програмі, – це, перш за все, отримання безцінного досвіду та налагодження професійних контактів, а також можливість реалізації власного потенціалу у створенні нових проектів. Сьогодні на порядку денному не лише внутрішнє реформування енергетичного комплексу, а й просування (лобіювання) національних енергетичних інтересів у геополітичному просторі.