Учасники проекту підготували два випуски молодіжної газети про громадську активність молоді, червень 2015 року
Олександра Баранкевич, заступник директора Жидачівської гімназії і керівник Жіночої благодійної організації «Наші візії», в березні 2014 року брала участь у навчальній програмі «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства», яка проходила у м.Еймс, штат Айова (США) за проектом USAID «Навчальні програми професійного зростання». Участь у програмі поклала початок тісній співпраці із приймаючою організацією Iowa Resource for International Service (IRIS), яка підтримала два проекти пані Олександри у рамках конкурсу грантів для випускників американських програм.
Олександра Баранкевич, заступник директора Жидачівської гімназії і керівник Жіночої благодійної організації «Наші візії»
Перший проект «Медіа-освіта для молодих демократій: інструменти і бачення», здійснювався у співпраці із іншою учасницею програми Соломією Онуфрів, доцентом Львівського національного університету. Його мета – поліпшення журналістських навичок у молоді та заохочення молодих лідерів до сповідування демократичних принципів і громадської активності. До заходів проекту: школи журналістської майстерності, тренінгів, молодіжних акцій та випуску молодіжних газет долучились 50 студентів і молодих громадських лідерів з малих міст Львівської та Івано-Франківської областей. Пані Онуфрів разом з відомими журналістами з Львівської області на майстер-класах навчали молодь як брати інтерв’ю та писати статті. По закінченні тренінгу учасники організували флешмоб, щоб активувати громадську діяльність у своїх містах. Окрім того, вони самостійно підготували два номери молодіжної газети про громадську активність молоді.
Натхненні успіхом першого спільного проекту, Олександра Баранкевич разом з чотирма іншими учасниками навчальної програми в США розробили другий проект за фінансової підтримки IRIS. Наталя Костишин, Соломія Онуфрів, Ігор Дерев’яний і Оксана Москва стали партнерами проекту і тренерами річної ініціативи «Моя персональна демократія:цінності,які нас об’єднують», що розпочалася у липні 2015 року. Проект спрямований на формування культури демократичних цінностей та розвиток активної громадської позиції молодих людей. Діяльність за проектом розпочали із пересувної виставки дитячих фотографій «Моя персональна демократія», під час проведення якої відбувались зустрічі з відомими лідерами громадських організацій, журналістами та волонтерами.
«Молодь вчиться працювати в команді, виявляли свої лідерські якості і приймати спільні рішення. Цей досвід допоможе їм стати активними та відповідальними громадянами в майбутньому. Це так важливо й актуально для нашої країни», – підсумовує діяльність за проектом Олександра Баранкевич.