Питання – відповідь

 1. Чи необхідно володіти англійською або іншою іноземною мовою, щоб взяти участь у «Навчальних програмах професійного зростання»?

  Знання англійської чи іншої іноземної мови від учасників програм не вимагається. Протягом всієї програми групу супроводжують перекладачі. Для кращої адаптації учасників під час поїздки до США чи країн Європи бажано оволодіти основами мови, що вживана у відповідній країні, щоб бути спроможним порозумітися у побутових ситуаціях.

 2. Чи є вікові обмеження щодо учасників програми?

  Ні, жодних вікових обмежень немає. Однак, під час оцінки кандидатів враховується попередній досвід роботи у відповідній сфері та потенціал розвитку і втілення набутого зарубіжного досвіду після повернення з навчальної поїздки.

 3. Чи необхідний закордонний паспорт, щоб взяти участь в конкурсному відборі?

  Для участі у конкурсі закордонний паспорт не потрібний. Проте, якщо вас відберуть для участі у програмі, вам необхідно буде терміново виготовити закордонний паспорт, щоб мати змогу отримати візу та подорожувати до Сполучених Штатів Америки або відповідної країни Європи, де проходитиме програма.

 4. Який тип візи я отримаю, якщо візьму участь у проекті «Навчальні програми професійного зростання»?

  Якщо програма відбувається у США, ви отримуєте візу J-1. Згідно з умовами цієї візи, протягом двох років після поїздки за програмою ви не матимете права брати участь у будь-яких інших програмах, що фінансуються Урядом Сполучених Штатів Америки та емігрувати до США. Проте Ви зможете отримувати туристичні чи бізнес-візи до США.

  Якщо програма відбувається у одній з європейських країн, ви отримаєте короткострокову шенгенську візу для одноразового в’їзду.

 5. Якщо раніше мені було відмовлено в американській візі, чи можу я подаватися на «Навчальні програми професійного зростання»?

  Ви можете проходити конкурс на «Навчальні програми професійного зростання» і ми розглянемо вашу анкету. Проте ми не можемо гарантувати, що ви отримаєте візу для участі у програмі.

 6. Чи повинен я оплачувати участь у програмі «Навчальні програми професійного зростання»?

  Проект міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання», що фінансується Урядом США, покриває витрати на авіапереліт з та до Києва та перебування у США чи відповідних країнах Європі. Учасники власним коштом виготовляють закордонний паспорт, проходять медичний огляд та покривають усі витрати, пов’язані із переїздами у межах України.

 7. Скільки людей бере участь у проекті «Навчальні програми професійного зростання» кожен рік?

  Кількість кандидатів відрізняється залежно від регіону, в якому проводиться програма. Проте всі учасники мають рівні шанси. Кожна група складається з 10 учасників. Щороку відбувається набір до 8-10 груп.

 8. Чи можу я брати участь у конкурсі, якщо колеги з моєї організації вже були на стажуванні?

  Ви можете подавати анкету на участь у програмі і матимете рівні шанси з рештою претендентів.

 9. Чи можу я брати участь у конкурсі, якщо вже їздив до США за програмами, які фінансувалися Державним Департаментом США та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)?

  Ви можете брати участь у конкурсі, проте у разі обрання вас півфіналістом ваша подорож до США буде можливою лише у разі додаткового погодження з місією USAID в Україні.

 10. Що мені необхідно зробити та які документи мати, щоб взяти участь у проекті «Навчальні програми професійного зростання»?

  Кандидатам на участь у програмі необхідно своєчасно заповнити анкету он-лайн, зареєструвавшись на сайті www.ptp.ceume.org.ua, та надіслати до офісу проекту необхідні для участі в конкурсі документи.

 11. Чи повинен я мати рекомендації для участі у проекті «Навчальні програми професійного зростання»?

  Для участі у проекті «Навчальні програми професійного зростання» необхідно мати два рекомендаційні листи від людей, які знайомі з вашими професійними та особистими якостями. Один з листів має бути від вашого керівника. Рекомендації від родичів та підлеглих не приймаються.

 12. Як я дізнаюсь, що став/стала учасником проекту «Навчальні програми професійного зростання»?

  Якщо ви будете обрані півфіналістом, працівники проекту «Навчальні програми професійного зростання» повідомлять вас про ваш статус по телефону або офіційним листом. Інформацію про ваш статус можете отримати тільки ви.